MOVING DOCUMENTARY




Moving Documentary Aps
Sortedam Dossering 95B, 3. tv.
2100 København Ø 

Fragtadresse: 
Bentzonsvej 21 st. th. 
2000 Frederiksberg

CVR: 35025669


chr_contact
mira_contact

Christian Sønderby Jepsen

(Instruktør og admin. direktør)
Mail: christian@movingdoc.dk

Tlf: 28 49 97 17

Mira Jargil

(Instruktør og medejer)
Mail: mira@movingdoc.dk

Telefon: 25 48 85 99

 

 

 

 

 

Simon Veitland

(Instruktør og assistent)
Mail: simon@movingdoc.dk

Tlf: 50 53 74 02


Samarbejdspartnere:

Signe Leick Jensen

(Producer, Toolbox Film)
Mail: signe@toolboxfilm.dk

Jakob Garfield 

(Tonemester)
Mail: garfield@tonestyrelsen.dk

Jonas Colstrup

(Komponist)
Mail: jcolstrup@gmail.com

Rasmus Stensgaard Madsen 

(Klipper)
Mail: rasman45@hotmail.com

Palle Nørmark, Greathouse Film

(Colorgrading og VFX)
Mail:
palle@greathouse.dk

Thomas Høst 

(Klipper)
Mail: thomasghost@gmail.com


Sidsel Sørensen 

(Grafiker og animator)
Mail: hello@sidseldraws.com